Dr Agnieszka Besiekierska

Kontakt: a.besiekierska@uksw.edu.pl

Nr ORCID: 0000-0003-0856-5797

Dyżur dydaktyczny

Środy; godzina 10:00-11:00, s.313 bud. 21.

Studia niestacjonarne:

Niedziele zjazdowe; godzina 10:15-11:15, s.313 bud. 21.

Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała na Uniwersytecie w Rostocku (Niemcy). Jest adwokatem, od kilkunastu lat doradza w zakresie aspektów prawnych projektów IT, telekomunikacji, biznesów internetowych oraz w ostatnich latach cyberbezpieczeństwa. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej, posiada certyfikaty Agile PM Foundation, Prince2 Foundation oraz ITIL Foundation. Jest certyfikowanym audytorem wiodącym ISO 27001. Jest autorką szeregu publikacji, w tym komentarza do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wydanego przez wydawnictwo C.H. Beck. Od 2020 jest adiunktem w Katedrze Prawa Informatycznego.

She earned her doctorate degree at the University of Rostock (Germany). As an attorney at law, for several years she has been advising on the legal aspects of IT projects, telecommunications, Internet businesses and, in recent years, cybersecurity. She completed postgraduate studies in project management at the Warsaw University of Technology and holds Agile PM Foundation, Prince2 Foundation and ITIL Foundation certificates. She is an ISO 27001 certified lead auditor. She is the author of a number of publications, including a commentary to the act on the national cybersecurity system, issued by the C.H. Beck. From 2020 she is an assistant professor at the Department of IT Law.

Bezpieczeństwo komunikacji elektronicznej w urzędzie

Aspekty prawne w cyberbezpieczeństwie

Cyberbezpieczeństwo w gospodarce polskiej i europejskiej

Ochrona danych osobowych w Internecie