Mgr Wiesław Krasny

Biogram: Mgr administracji – absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego – rok 1983.

Od lat 80-tych czynny pracownik dydaktyczny, wykładowca prawa administracyjnego. Do połowy lat 90-tych zatrudniony w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, równolegle zaangażowany w tworzenie pierwszego w Polsce Centralnego Ośrodka Metodycznego „służb mundurowych”.  Stała współpraca z ośrodkami metodycznymi w Clermont-Ferrand (Francja) oraz Durham (Wielka Brytania).  Współautor szeregu nowatorskich programów szkolenia polskiej policji.

Od roku 1995, w związku z podjęciem pracy w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, zaangażowany w rozwój polskiego sektora systemu ubezpieczeń obowiązkowych.  W związku z tym wdrożył system współpracy podmiotów realizujących zadania związane z egzekwowaniem ustawowego obowiązku zawierania ubezpieczeń OC (policja, organy administracji samorządowej, itp.).  Autor kliku publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń obowiązkowych (Asekuracja & RE, Miesięcznik Ubezpieczeniowy).  Od 2005 r. czynny Administrator Bezpieczeństwa Informacji, a od 2010 r. – audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym wg normy ISO 27001.  Doświadczenie zawodowe z obszaru związanego z ochroną informacji  przekłada na działalność dydaktyczną w UKSW, a także na realizowanych wg autorskiego programu szkoleniach dla wybranych grup zawodowych.   Szczególnym zainteresowaniem darzy obecnie zagadnienia związane z analizą ryzyka informacyjnego, zwłaszcza  w działalności instytucji finansowych.