Mgr Bartłomiej Michalak

Kontakt: b.michalak@uksw.edu.pl

Nr ORCID:

Pokój: 1756

Dyżur dydaktyczny (MS TEAMS):

Link do spotkania

Studia niestacjonarne:

Link do spotkania

Prawnik, ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; absolwent podyplomowych studiów na Wydziale Zarządzania SWPW Zarządzanie funduszami strukturalnymi UE.

Wykładowca i wdrożeniowiec w wielu ogólnopolskich projektach, m.in. Nowa Księga Wieczysta projekt informatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości (2006), System SkokCom projekt informatyczny dla SKOK Stefczyka i Wyższej Szkoły Finansów i Administracji w Gdańsku (2007), Krajowa Sieć Serwisu Kamsoft SA wdrażanie formatu XML w AOS i POZ (2008-2009), Help-Med Outsourcing Medyczny projekty informatyczne w nzoz (2008-2013), Podyplomowe Studium Prawa Medycznego, Praw Pacjenta i Ubezpieczeń Zdrowotnych WPiA Uniwersytet Łódzki dokumentacja medyczna (2011-2012), Instytut Technologii Eksploatacji – PIB Radom opracowanie krajowego standardu kompetencji zawodowych (2013), ekspert Władzy Wdrażającej Programy Europejskie, przy działaniu 8.3 i 8.4 PO IG 2007-2013 oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przy Działaniu II.1 PO RPW 2007-2013.

System informacji w ochronie zdrowia; ćwiczenia.

Informatyka medyczna; ćwiczenia/

Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej. ćwiczenia.

Organizacja i zarządzanie. ćwiczenia.

Prawne obowiązki informacyjne administracji publicznej, bezpieczeństwo informacji medycznej, ochrona danych w rejestrach medycznych, informacja oświatowa.

Wybrane publikacje:

1. Zapewnienie ochrony prywatności w rozwiązaniach e-zdrowia w smart city [w:] Internet rzeczy. Bezpieczeństwo w Smart City, Warszawa 2015, Wydawnictwo C.H. Beck.

2. Dokumentacja medyczna 3D [w:] Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, nr 199, Katowice 2014, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

3. Specjalista do spraw rozwoju oprogramowania systemów informatycznych, Krajowy standard kompetencji zawodowych (251202), Warszawa 2013, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

4. Specjalista bezpieczeństwa oprogramowania, Krajowy standard kompetencji zawodowych (252901), Warszawa 2013, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

5. Informatyk medyczny, Krajowy standard kompetencji zawodowych (251901), Warszawa 2013, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

6. Zakres i jawność danych rejestrów lekarskich [w:] Internet. Prawno-informatyczne problemy sieci, portali i e-usług, Warszawa 2012, Wydawnictwo C.H. Beck.

7. Obowiązki informacyjne administracji publicznej w sferze zdrowia wspólnoty samorządowej [w:] Styl życia i zachowania prozdrowotne – wybrane konteksty, Łódź 2011, Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

8. Nadzór nad informacją w polskim systemie ochrony zdrowia [w:] Technologie Wiedzy w Zarządzaniu Publicznym’11, Katowice 2011, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

9. Informacja w transgranicznej opiece zdrowotnej. Polska na tle przepisów wspólnotowych oraz USA[w:] Czas informacji nr 1(6)/2011, Warszawa 2011, Wydawnictwo Centrum Promocji Informatyki.

10. Proces informatyzacji niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej – studium przypadku na przykładzie powiatu konińskiego [w:] Technologie Wiedzy w Zarządzaniu Publicznym 2010, Katowice 2010, Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

11. Bezpieczeństwo informacji w rejestrach medycznych[w:] Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny rok LXXII zeszyt nr 2/2010, Poznań 2010, Wydawany przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

12. Ochrona zabytków w orzecznictwie sądowym [w:] Ochrona zabytków militarnych Helu, Wydawca WPiA UKSW w Warszawie, TNOiK „DOM ORGANIZATORA”, Toruń-Warszawa 2006.