Dr Piotr Pieńkosz

Pokój: 313,

Dyżur dydaktyczny

Studia stacjonarne: ND

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Absolwent sudiów doktoranckich w Katedrze Prawa Informatycznego na WPiA UKSW. Wcześniej pracował w administracji publicznej, w tym na stanowiskach kierowniczych. Od 2012 r. publikuje w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Od 2015 r. działa na rzecz stołecznego samorządu terytorialnego, jako członek stowarzyszenia Projekt Ursynów. Od 2018 r. uczestniczy w pracach grupy roboczej Cyfrowa tożsamość i usługi zaufania powołanej przy ministrze cyfryzacji.

E-administracja, Identyfikacja elektroniczna, Cyberbezpieczeństwo, Ochrona danych osobowych,      Prawo administracyjne

Rozdział „Analityka danych publicznych dla diagnoz i prognoz dotyczących ruchu drogowego” w monografii naukowej „Internet. Analityka danych” (red. G. Szpor, K. Czaplicki, wyd. C.H. Beck).

Rozdział „Obowiązki informacyjne organu publicznego związane z przetwarzaniem danych osobowych” w monografii naukowej „Internet. Przetwarzanie danych osobowych” (red. G. Szpor, K. Czaplicki, wyd. C.H. Beck).

Rozdział „Pieczęć elektroniczna jako narzędzie zabezpieczenia dowodów zawierających informacje przestrzenne w postępowaniu administracyjnym” w monografii naukowej „Internet. Informacja przestrzenna” (red. G. Szpor, K. Czaplicki, wyd. C.H. Beck).

Rozdział „Wpływ rozporządzenia eIDAS na podniesienie poziomu bezpieczeństwa e-usług” w monografii naukowej „Internet. Strategie bezpieczeństwa” (red. G. Szpor, A. Gryszczyńska, wyd. C.H. Beck).

2017r. Wyróżnienie Rady Programowej Forum Teleinformatyki w kategorii „Najlepsza merytorycznie prezentacja” za wystąpienie „Pieczęć elektroniczna jako instrument poprawy efektywności obrotu prawnego” w czasie sesji Forum Młodych Mistrzów – Ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa, cyfrowa modernizacja Polski na XXIII Forum Teleinformatyki.