Mgr Wawrzyniec Święcicki

Kontakt: w.swiecicki@uksw.edu.pl

Nr ORCID: 0000-0002-5563-8525

Dyżur dydaktyczny (MS TEAMS):

Wtorki; od godziny 10:45, s. 1756, bud 17.

Asystent na wydziale Prawa i Administracji UKSW w Katedrze Prawa Informatycznego. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki). Od połowy lat 90. specjalizuje się w infografice i ilustracji prasowej. Był stałym współpracownikiem min. polskiej edycji „National Geographic”, „Świata Nauki”, „Wiedzy i Życia”, „Focusa”, „Polityki”, „Przekroju” i "Gazecie Wyborczej". Współpracował przy tworzeniu wydawnictw encyklopedycznych i podręczników m. in. z PWN, WSiP i Nową Erą. Od 2017 r. wiedzę związaną z graficznym prezentowaniem informacji przekazuje studentom Prawa i Administracji UKSW.

Assistant at the Faculty of Law and Administration of the Cardinal Stefan Wyszyński University in the Department of IT Law. A graduate of the Academy of Fine Arts in Warsaw (Faculty of Conservation and Renovation of Works of Art). He has specialized in infographic and press illustration since the mid-1990s. He was a regular collaborator of Polish edition of "National Geographic", "Świat Nauki” (World of Science), "Wiedza i Życie", "Focus", "Polityka", "Przekrój" and "Gazeta Wyborcza". He collaborated on the creation of encyclopedic publications and textbooks, among others with PWN, WSiP and Nowa Era. Since 2017 he has been conducting classes at the faculty of law and administration of UKSW.

Prowadzone zajęcia:

Techniki informacyjne w ramach stosunków międzynarodowych

Technologie informacyjne i prawnicze systemy wyszukiwawcze

Technologie informacyjne i prawnicze systemy wyszukiwawcze

grafika użytkowa, wizualizacja informacji, historia kultury.

Publikacje

K. Radomiński, W. Święcicki, Zwiększanie efektywności kształcenia: Edukacyjne gry wideo, [w:] G. Szpor (red.), A. Gryszczyńska (red.), Internet.. Cyberpandemia, C.H. Beck, Warszawa 2020